Hakkımızda

Özel Yelken Anaokulu, 05.03.2011 de açılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan okulumuz 12 ay boyunca açıktır.

Özel Yelken Anaokulu konusunda deneyimli üniversite mezunu öğretmenler ile branş öğretmenleri eşlğinde eğitime devam etmektedir.

Farklı materyeller ile zenginleştirilmiş olan köşeleri, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimini destekleyen oyun  odalarının yanında bahçesinde de Fen ve doğa köşesi olarak çocuklarımız ile birlikte yetiştirdiğimiz sebzeler bulunmaktadır.

Özel Yelken Anaokulu olarak çocuklarımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak ve bu gelişimlerini  velilerimizin de takip etmesini sağlamak adına belli periyotlarda okul psikoloğumuz tarafından  gelişim çizelgeleri hazırlanmaktadır.

Çocuklarımızın Diş ve Göz sağlıkları için anlaşmalı kurumlara gidilerek muayeneleri yaptırılıp, çocuklarımızın Diş ve Göz sağlığı hakkında   velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Velilerimize eğitim yılı başlangıcında çeşitli formlar vererek çocuklarımızın sağlık sorunları olduğunda  yapılması gereken tercihler doğrultusunda hareket  edilir.

Çocukların biraz ateşli veya keyifsiz olmaları durumunda evde kalıp dinlenmeleri hem kendi yaşantıları açısından  hemde arkadaşlarına bulaştırmamaları açısından  da önemlidir. Hastalık tedavisinde istirahat döneminin önemi  büyüktür. Hasta çocuklar diğer çocukların sağlığını tehdit ettiğinde okula alınmazlar. İlaç kullanması gereken çocuklarımızn ilaçlarının üzerine isimleri, kullanma saatleri ve miktarları yazılır ve öğretmenlerimiz tarafından ilaç  izleme formuna  yazılır.

Okulumuzda  henüz tuvalet alışkanlığı kazanmamış olan çocuklarımıza yaş ve gelişim düzeylerine göre  psikoloğumuzun belirlediği dönemde tuvalet eğitimi verilmektedir.

Okulumuz Sağlık Bakanlığı, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğünce denetlenmiş ve uygun bulunmuştur, periyodik denetimlerde devam etmektedir.

Mutfağımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İşletme Kayıt Belgesine Sahiptir, uygun hijyen koşullarda yemek üretimi yapılmaktadır, Aşçılarımızında Milli Eğitim Bakanlığı Gıda sektöründe çalışanlar için Hijyen eğitimi sertifikası ve Aşçı Hijyen eğitimi belgesi vardır

Öğrencilerimize her gün sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısndan oluşan üç ana öğün verilmektedir. Menü dengeli beslenmeyi sağlayan, diyetisyen eşliğinde hazırlanmaktadır. Malzemelerimizi güven duyduğumuz markalardan seçiyoruz, sebzelerimizi ve meyvelerimizi haftalık ve günlük olarak taze almaktayız.

Yemeklerimizi kendi mutfağımızda Anne eli değmişcesine lezzetli ve temiz hazırlıyor çocuklarımızla beraber bizde afiyetle yiyoruz

Bahçemizde güzel havaları değerlendirerek mutlaka çocuklarımızı temiz hava almaları için dışarı çıkartıyoruz. Deneyimli öğretmenlerimiz, her zaman tedbirli ve temkinli davranarak çocuklarımıza olası kazalara karşı  korumaktadır.

Okulumuzun koridorlarında, ofislerinde, bahçe ve bahçe kapısı dahil olmak üzere, her noktayı görebilen,  hd kalitesinde 7/24 kayıt sistemine sahip kameralarımız vardır, Çocuklarımızın Güvenliği bizim için en önemli plandadır.

''ÖZEL YELKEN ANAOKULU'' OLARAK EĞİTİMİN ÇOCUKLARIMIZA MUTLU VE BAŞARILI BİREYLER OLMA İSTEĞİ VE  YETENEĞİ  KAZANDIRMAK  OLDUĞUNA  İNANARAK '' GELECEĞE YELKEN AÇTIK.''

SEVGİLERİMİZLE; KURUCU, NİLGÜN GÖKÇE VE ZİYA GÖKÇE


Web Tasarım Panorama Ajans